Музыкальный плейлист Даны Заюшкиной
Next

Музыкальный плейлист / пятница, 18 марта

Музыкальный плейлист Даны Заюшкиной

От ее музыки в восторге Святослав Вакарчук, а попасть на концерт стремится каждый, кто хоть раз слышал ее вокал. Утонченность и легкость этой девушки поражает воображение, а искренность - душу. Несколько дней назад инди-рок группа Vivienne Mort презентовала мини-альбом "Rósa", по такому случаю солистка коллектива Дана Заюшкина рассказала нам повесть о любимой музыке.

Johnny Cash - One / Є люди, яких обіймає тільки їхній одяг. Це тому що вони бояться близькості. І є одна пісня - One авторства U2. Коли її своїм мудрим голосом заспівав Джонні Кеш, вона почала розмовляти з душами. Раніше її слухало багато людей, тепер багато людей чують її.


Альфред Шнитке - Танго / Пропоную співвітчизникам послухати танго з опери Альфреда Шнітке "Життя з ідіотом". Лібретто до опери написав Віктор Єрофєєв, відомий російський письменник. Якщо коротко - головний герой, Вова, зарубав дружину секатором. Особисто я не маю ніякого наміру заглиблюватися в радянську оперу початку ХХ сторіччя - там суцільний авангард. Просто привіт всім, хто відчув, як обірвалася душа, коли вступила скрипка.


Hiatus Kaiyote - Lace Skull / Це нове світове відкриття. В Україні їх поки що слухають тільки музиканти. Уявіть пісню, яка здатна описати вашу прогулянку підводним світом, де дихають живі рожеві коралі і зграї різнокольорових риб носяться у синхронних танцях. А потім ваш корабель стрімко піднімається, вистрибує з блакитної води і летить понад океаном. Тепер таку пісню можна послухати - Lace Skull. Я в захваті, що можу нею поділитися.


Йоганн Бах - Сюита №3 / В дитинстві я доволі багато часу провела з Бахом. Можна сказати, друг дитинства. На пам'ять повісила в кімнаті його портрет. Отже, наступний твір відноситься до архімузики, яка вже давно не музика. Її не торкається смерть, і сама вона дає безсмертя автору. Включіть і подивіться на сонце - це те саме сонце, що світило Баху, коли він написав оркестрову сюїту номер 3 ре-мажор. Подивіться в дзеркало - ви і є творець всього, що маєте.


Antony and the Johnsons - Hope There's Someone / "Коли я помру - чи піду я? Надіюся, що є хтось, хто подбає про мене і звільнить моє серце". Думаю, Ентоні хотів лягти спати трохи раніше, натомість прокрутився в ліжку з думками. Знаєте, як це буває. Це пісня того, кому не затишно в компанії з собою. І вона заспівана одним з живих геніїв, однім з найпрекрасніших голосів сьогодення.


The Mars Volta - Tetragrammaton / Наступний трек звучить від Седріка та Омара з Аргентини для друзів з України. Я старалася обирати пісні, які несуть в собі креативну конструктивну енергію. Але The Mars Volta - мій улюблений гурт. З першого разу можна і не в'їхати, з другого, з третього також. Тоді можна і не слухати. Якщо так станеться, не хвилюйтеся, все нормально - моя любов до них все покриє. 


Dead can dance - Song of the dispossessed / "Ріка глибока, океан широкий. Хто навчить нас читати знаки?" В дитинстві я було хотіла ходити в церкву і щодня молилася перед сном. Пізніше здогадалася, що переважно ці мої дії мають слабкий зміст, а, наприклад, мій тато, який зовсім не воцерковлений, працює в ігровому бізнесі і вміє смішити людей - набагато релігійніша людина. Підозрюю навіть, що релігії діють проти Бога. Я не лише про пап та священників, а про секти взагалі, про владу ай-еппл, культ красивого тіла, патріотизм та інші ілюзорні цінності. Але якщо прогнати лжепророків, "хто навчить нас читати знаки?" Ми самі.


Muse - Stockholm Syndrome / Стокгольмським синдромом називають співчуття жертви по відношенню до вбивці. Дуже сумую за тим Метью Беламі, чий голос перевернув все моє нутро, коли мені було трохи за 10. Голос лився з колонок, а я думала: "Хто це співає? Не чоловік і не жінка - якийсь чарівний красивий звір." До альбому Origin of Symmetry я не хотіла відходити від Метью далі ніж на відстань людського голосу. 


Robert Glasper & Metropole Orchestra - All Matter / Роберт Гласпер, Метрополь оркестра та Білал - в такому складі пісня All Matter не лишає мертвого місця, все оживає і одразу хоче любити. До щастя потрібно бути готовим завжди. Чудо буває, воно може статися в будь-яку мить. Не забувайте про це, коли виходите з дому. Можливо, потрібно вбратися більш святково, одягнути більш радісне лице - раптом станеться щось дуже хороше? Раптом станеться любов?


Dhafer Youssef - Khamsa / Я часто кудись їду і наступного виконавця слухаю в дорозі. З ним дорога з пункту А в пункт Б наповнюється образами. Я їду в машині, а за вікном проїжджає поїзд. Я питаю в нього: "Що ти везеш?" А він глухим голосом відповідає: "Не знаю... Мені все байдуже... Я старий." За вікном по селу біжить чорний пес, а я бачу, що це Депресія. Біжить до когось, хто ще не знає і тільки має якусь слабку підозру і тривогу. Музика, наркотики, медитація - є багато різних способів дістатися з пункту А в пункт Б.


Vivienne Mort - Rósa : iTunes \ Google Play