Книжная полка писательницы и певицы Ирены Карпы
Next

Книжная полка / четверг, 29 октября

Книжная полка писательницы и певицы Ирены Карпы

Писательница Ирена Карпа признается, что ее “книжная полка” - понятие довольно условное и размытое. Книги в ее доме хранятся абсолютно повсюду: в спальне, столовой, детской и даже в туалете. Экстравагантная Ирена убеждена, что автору для того, чтобы писать – необходимо постоянно читать, читать много и разнообразно. В том, что Карпа и сама следует этому принципу мы убедились, проследовав по книжному маршруту ее квартиры. (Стиль и язык автора сохранены – прим.ред.)

Фил Бейкер “Абсент”

На столі у вітальні в мене лежить книга Філа Бейкера “Абсент”. Я не купувала її. Якось я понила своєму хлопцю, що щось нічого вже давно не писала, оскільки останнім часом нічого вартого уваги не читала. Я переконана, що для того щоб писати потрібно читати. І він приніс мені цілу пачку книжок, серед яких і був “Абсент”. Це збірка історій про абсент від різних авторів — від Алістера Кроулі до Томаса Де Квінсі. Книжка смішно зайшла в резонанс із одним барчиком в Барселоні, де я святкувала свій день народження. Це абсолютно абсентна містична місцина кінця ХІХ століття, і напевно дизайн з того часу у закладі не міняли: чорні стіни, пурпурові і оксамитові меблі і дуже дивні відвідувачі.

 

Юрій Іздрик “Після прози”

В туалеті в мене лежить книга Іздрика “Після прози”. (Насправді, в туалеті “заходить” неймовірна кількість прекрасної літератури.) Іздрика я дуже люблю і як поета, і як прозаїка. Коли потрібно себе “підгодувати” хорошою лірикою і метафорами – я читаю саме Іздрика. Він один із авторів який реально підпитує мій художній смак.

 

Далай-лама “The Art of Happiness”

На столі в їдальні зараз в мене лежить книжка Далай-ламы “The Art of Happiness”, тобто “мистецтво щастя”. Це моя настільна книжка. Я відкриваю її на будь-якій сторінці і читаю прості правила щастя. На кшталт, якщо тобі дуже погано допоможи комусь, кому значно гірше ніж тобі, і відразу попустить. Мене дуже надихає ця книга, бо саме зараз я працюю над ессеєм про волонтерство, і в своєму тексті я цитуватиму саме слова Далай-лами. Бо як виявилося і буддизм , і християнство говорять саме про допомогу ближньому.

 

Гаська Шиян “Hunt, doctor, hunt”

Тепер перейдемо безпосередньо до книжкової полички, яка знаходиться в дитячій. Тут в мене одразу дві книжки які стоять на черзі. Перша – це дебютна книжка Гаськи Шиян “Hunt, doctor, hunt”. Я модерувала її, тому фрагментарно знаю текст. Ця книга крута тим, що Гаська написала її в інфекційному відділенні лікарні, коли в неї було паралізовано обличчя — ускладнення після менінгіту. Гаська написала книгу на айфоні, тому що в неї забрали усі комп’ютери і айпади, бо писати, читати, взагалі напружувати очі їй суворо заборонили лікарі. Тому я вважаю, що це унікальний твір. Ну, уяви, сто тисяч знаків написаних на айфоні, які потім стали книгою!

 

Олександр Бойченко “Мої серед чужих”

Друга на черзі — книга “Мої серед чужих” Сашка Бойченка. Сашко — крутий есеїст, він “шарить” притчами. Я вважаю, що саме ця книга буде дуже потрібною будь-якому авторові чи письменнику, чи журналісту для розгону письменницьких м’язів.

 

Хорхе Луис Борхес “Alef”

Іду в спальню. Тут в мене живе Борхес в англійськомуперекладі. “Alef” - це збірка різноманітних притч. Здається я вкрала його в батька моїх дітей. Оце він прочитає, і напевно буде вимагати, щоб я повернула книжку! (Сміється.)

 

Хорхе Луис Борхес “Книга ада и рая”

А поруч з англомовним Борхесом лежить Борхес в російському перекладі. Це збірка текстів присвячених пеклу і раю, Борхес виступив її укладачем.

 

Джон Сібрук “Nobrow. Культура маркетинга. Маркетинг культуры”

Путівник по сучасній поп-культурі. Зокрема, книга про американську культуру кінця 80-х, про те як все починалося і поступово докотилося до того, що сьогодні галас навколо події виявляється важливішим за саму подію.

 

Умберто Эко “Таинственное пламя царицы Лоаны”

Ще тут лежить абсолютно нудний Умберто Еко. Читати цю книжку неможливо (говорю це при всій своїй повазі і любові до Умберто Еко), але я себе заставляю.

 

“Книга правителя области Шан”

Знову ж таки мені цю книгу напарив мій бойфренд. Я ще її не відкривала, але це дуже прикольні китайські штуки. Повторюся: щоб щось писати треба зовсім різностороннє читати, яке можливо наштовхне тебе на якусь ідею.

Порно комікси я не рахую, там більше картинок ніж тексту. Але їх теж багато і вони по всьому дому лежать. Головне вчасно в дітей забирати, щоб вони не встигли відкрити! (Сміється.)