Книжная полка писателя Леся Подервянского
Next

Книжная полка / четверг, 29 октября

Книжная полка писателя Леся Подервянского

Художник и драматург, символ украинского матюка, скандальные произведения которого читают, любят, цитируют, в арсенале которого более 50 пьес – Лесь Подервянский утверждает, что никогда ничего не писал: “…я просто розважався сам для себе, а потім це чомусь стало дуже відомим”. Коротко о книжной полке живого классика в “классической” манере.

Вільям Шекспір/ Гомер/ Вільям Фолкнер/ Ісаак Бабель/ Хорхе Луїс Борхес/ Андрій Платонов

Насправді, у світі більшість людей – цілковито бездарні, геніїв дуже мало. А пишуть усі, тільки лінивий не пише. Геніїв мало: Шекспір, Гомер, Фолкнер, Бабель, Борхес, Платонов… Можна ще назвати, та насправді їх не так багато. Коли я беру книжку, то я з першої сторінки розумію: це повне лайно чи це насправді текст. Якщо в книжці є м’ясо, то відчуваєш його одразу, а якщо нема – то нема. Так само я дивлюся на картини, мені достатньо півхвилини, щоб я сказав, добре це чи погано.

 

Тарас Шевченко “Кобзар”

Тарас Шевченко – український геній, яких, як я наголошував, мало. Він і художник, і поет. Ніколи не відомо, де саме проявиться геній. Головним внеском Шевченка виявився “Кобзар”. І художником він теж був непоганим. Ну, крім цього у нього багато творів російською мовою, і вони - повне лайно!

 

Юлій Цезар “Записки про галльську війну”

Лоуренс Аравійській “Сім стовпів мудрості”

Я особисто всього дох*ра прочитав свого часу, тому зараз майже нічого не читаю. Ну, перечитую декілька книжок. Їхні автори, власне, не письменники ─ але вони писали краще, ніж професійні літератори, бо були людьми, яким є що сказати. Це, наприклад, “Записки про галльську війну” Юлія Цезаря або “Сім стовпів мудрості” Лоуренса Аравійського.

 

Сергій Жадан

З сучасних українських письменників мені симпатичний Сергій Жадан. Загалом, сьогодні для культури не найкращі часи. Хто нині творить? Візьміть Францію: хто там? Пшик ─ і нічого. Якийсь Бегбедер вважається вишуканістю ─ але це ж повне лайно. А Ден Браун і його “Код ДаВінчі”? Та це взагалі лайно, яке читати не можна. На такому тлі Україна виглядає цілком нормально.