Books, girls, instagram: Видавництво Старого Лева
Next

Портрет / вторник, 31 января

Books, girls, instagram: Видавництво Старого Лева

Видавництво Старого Лева - це одне з найбільших українських видавництв. За більш ніж десять років праці видавничий дім отримав 20 престижних державних та світових нагород книжкової індустрії. Ми попросили видавництво обрати для нас кілька книжок і ось, що ми отримали:

 

Кетрін Інґрем. “Це Воргол”.

Авторка книги - незалежний історик мистецтва, але в тексті немає ніякої академічності. Ця книга наповнена фактами з життя та творчості однієї з найвідоміших та найбільш суперечливих особистостей у мистецтві другої половини XX століття – Енді Воргола. В книзі у хронологічному порядку викладені основні етапи його творчості. Інформація подається досить стисло і чергується з інфографікою та ілюстраціями. Власне, авторські ілюстрації художника Ендрю Рейа і відрізняють це видання від інших. За допомогою його малюнків, ми починаємо краще розуміти світ Воргола. Також у книзі надруковані картини Енді та його фото. Глибокого аналізу творчості Воргола тут шукати не потрібно. Ця книга підійде для першого знайомства з художником або поповнить колекцію палких фанатів Енді. Варто відзначити надзвичайно якісну поліграфію видання. Всім, хто цікавиться мистецтвом загалом і Ворголом зокрема, книга припаде до душі.

 

 Богдан та Наталя Тихолоз. “Франко від А до Я”.

Друга книга ВСЛ із серії “Від А до Я” присвячена Іванові Франкові (перша – Андрею Шептицькому). Вона вийшла до 160-річчя з Дня народження та 100-річчя з дати смерті українського класика. На кожну літеру українського алфавіту подаються кілька понять та назв, які розповідають про постать письменника. Вдало відібрані авторами та ілюстраторами факти та події Франкової біографії розкривають його як багатогранну особистість. І хоч книжку називають енциклопедією, за змістом і оформленням вона далека від убогої та сухої енциклопедії. Саме тут час згадати про творчу майстерню “Аґрафка” та ілюстраторів Роману Романишин і Андрія Лесіва, малюнки яких захоплюють різноманіттю візуальних образів. Навряд чи ви ще десь бачили Франка у сонцезахисних окулярах та кепці. Ще одна мила деталь – зображення Франкового персонажа Фарбованого Лиса, який з’являється на сторінках видання у різних іпостасях.

Книжка передусім буде цікавою дітям і підліткам. Альтернативна подача інформації намагається руйнувати шаблонні уявлення про Франка, як Каменяра та Вічного Революціонера, які досі нав’язуються у школах. У цій книзі він постає перед читачем цікавим чоловіком з різними захопленнями та гарним почуттям гумору. Після такого яскравого знайомства з письменником хочеться дізнатися про нього та його твори ще більше.

 

Таня Малярчук. "Забуття". 

Безумовно, книга Тані Малярчук – одна з найочікуваніших робіт цього року. Книга року за версією BBC викликала багато дискусій. Хтось називає її найбільшим провалом року, інші – літературним прозрінням. 

Два століття, дві людини, дві драми. Я б назвала “Забуття” романом-епітафією втраченої пам’яті, романом-пошуком, де головна тема – самоідентификація. 

У спробі віднайти себе молода дівчина починає ретельно вивчати життя славетного українського громадського діяча, історика та невдалого політика польского походження В’ячеслава Липинського. 

“… ввечері зустрічалася з друзями, чиї всесвіти теж давно припинили розширятися. Замкнуті у боязких, схильних до самодурства свідомостях, виправдовуючи одне перед одним власну лінь, ми мало що відчували, тому мусили регулярно підвищувати градус для загострення почуттів. Прагнули драми, плачів, бурхливих суперечок, образів і прощань назавжди – всього того, за що вранці зазвичай стає незручно і соромно”.

Мене завжди захоплювали історії революціонеров, особливо тих, які провалилися у своїй спробі реформувати світ. Кроваве блювотиння у власному розпачі, тяжкі хвороби як жорстка форма психосоматики та, попри все, віра в свою справу. Віра стає жінкою, коханкою, другом та мамою. Але найважчими є сумніви “Чи не х***ю я роблю?”. А найстрашніше – іноді за життя так і не дізнаєшся відповіді. 

Роман є дуже тонким та точним відтворенням реальності: одну мить у повітрі пахне лісом, горами та тишею, а в іншу - розпачем, кабаком та сексом в під’їзді, жадоба йде поряд с бідністю, віра з неможливістю. Роман для мене став портретом нашого загубленого покоління, яке задихається від кількості можливостей та вмирає на березі, так і не скуштувавши води. І мантрою віри, де Липинський постає апостолом діяння без насилля.

 

"The Ukrainians 2, історії успіху".

The Ukrainians надихає, запалює та дає наснагу рухатися. Це така собі розширена українська версія “Just do it”.

“Успіх не можна прорахувати. Ти робиш усе, що можеш, а потім відбувається чудо. Або не відбувається”. М. Слабошпицький.

Раніше коли я подорожувала, в мене завжди запитували “Україна? Що?” Зараз таких питань не задають. Більш того, нещодавно кілька іноземців цитували мені у Берліні Жадана німецькою мовою, а в Каннах на фестивалі співали разом зі мною пісню Джамали. 

“Якщо людина пов’язує покликання і можливості з великою внутрішньою любов’ю, та залишає після себе шедевр. Залишає щось добре”. Джамала. 

На мій погляд, це один з кращих соціальних проектів нашої країни. Тут пліч-о-пліч розказують свої історії іконописці, пожежники, рятівники, режисери, співаки та інші митці, чия справа - це маніфест проти буденності та моральної бідності. Фонтануючи натхненням, вони зупинили свій страх, апгрейдилися та почали змінювати цей світ. Кожен раз коли “I’m feeling down”, я занурююся у цю книгу та стаю новою людиною. 

“Мистецтво життя в тому, щоб хотіти саме стільки, скільки треба”. С. Вакарчук.
“Найцініше у житті – простота”. В.Зотов.

P.S.: Я пам’ятаю бібліотекарку з моєї академії, Марію Леонідівну. ЇЇ метою було віднайти українське коріння кожного славетного діяча. Навіть у Леонардо да Вінчі вона їх знайшла. Одного разу я подарувала їй цю книгу. Через тиждень мені зателофонувала моя професор та розповіла, що Марія Леонідівна плакала та молилася цілий тиждень, а потім звільнилася, сказавши, що вона вже все знайшла. 

 

Люсі Гокінґ, Стівен Гокінґ. "Джордж і таємний ключ до Всесвіту". 

Cтівен Гокінг та його донька Люсі написали книгу для дітей чи дорослих гуманітаріїв, які пропустили уроки фізики у школі, про Всесвіт, чорні діри, планети, Сонячну систему, зірки та ін. Люсі Гокінг, до першої співпраці з батьком, написала два романи. Проте успіху вона зазнала тільки після цієї історії про малюка Джорджа, Анну, Еріка та таємничий світ біля них. Книга є ідеальним лікбезом як для дітей, так і  для дорослих. Основні загадки Всесвіту та наукові факти автори переплітають з гумором та пригодами головного героя. Найбільше мене зацікавили історії про чорні діри. Наразі про них знімають багато фільмів, є багато інформації, проте саме в цій книзі дуже доступно та легко розповідається про їхні властивості та природу.