Books, girls, instagram: Клуб сімейного дозвілля
Next

Портрет / пятница, 28 октября

Books, girls, instagram: Клуб сімейного дозвілля

Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» — одне з найбільших видавництв України. У 2015 році було видано більше 600 творів загальним накладом більше 15 млн примірників. Ми попросили видавництво обрати для нас кілька книжок і ось що отримали:

Пол Каланіті. Коли подих стає повітрям

Дуже «христоматійна» оповідь (тобто ми вже від самого початку, як і в біблійних оповідях про Христа, знаємо, що станеться з героєм). У 2013-му хірург Пол Каланіті дізнався, що має невиліковний рак легень. Тоді він надіслав своєму найкращому другові повідомлення: «Хороша новина — те, що я вже пережив двох сестер Бронте, Кітса і Стівена Крейна. Погана — те, що я досі нічого не написав». 

Вдумливі мемуари про сім’ю, медицину, літературу і життя. Автор описує свій досвід боротьби з метастатичним раком легень четвертої стадії. Пол був резидентом у нейрохірургії Стендфордського університету. Інформація у книзі подається з точки зору лікаря і пацієнта.

Пронизлива оповідь, деталізовані роздуми про смертність, книга-оксюморон, бо, просуваючись від сторінки до сторінки, дедалі дужче хочеться жити. І плакати, бо закінчувала цю книжку за 37-річного Пола Каланті вже його дружина.


Карло Ровеллі. Сім основних уроків з фізики

Вступ до сучасної фізики від Карло Ровеллі — це сім коротких уроків, які з простотою та ясністю розказують про фізичні відкриття, що сколихнули світ у ХХ столітті і продовжують впливати на нас сьогодні.

Автор розповів журналістові The Guardian, що, коли він був дитиною, його мати крадькома клала йому в тарілку брюссельську капусту. Він, як майже будь-яка дитина, не любив овочі, тому його мама вдавалася до хитрощів і вмовляла його таким чином: «Це всього лише маленька кулька», — говорила вона, і мініатюрність неприємного раптом виявлялася прийнятною.

Ровеллі перейняв досвід матері і вирішив на 95 маленьких сторінках викласти основи фізики, до того ж навіть тим, хто фізику не любить і не розуміє. Його уроки легко проковтнути, як маленькі кульки брюссельської капусти, бо Ровеллі володіє особливим, як для науковця, умінням не вдаватися до складнощів та безкінечних зносок. Він вправно доносить основні ідеї науки та терміни через зрозумілу мову.


Ювай Ной Харарі. Людина розумна

Історія людства за 400 мільярдів років аж від початку Великого вибуху і до теперішнього часу та проекту майбутньої надлюдини — на 400 сторінках? Ювай Ной Харарі прийняв челендж і виконав завдання.

Часто-густо ми маємо прогалини у знаннях історії людства; так би мовити, «соромні» прогалини, бо ж, наприклад, ми розбираємося в дайджест-медіа, але банальні речі з антропології лишилися десь поза бортом наших знань. Заповнити ці прогалини раз і назавжди допоможе New York Times Bestseller «Людина розумна». Книжка об’єднує історичні і наукові наративи, з’єднує минуле із сучасними проблемами і розглядає конкретні події в контексті великих ідей.


Сергій Жадан. Месопотамія

У «Месопотамії» автор вистрибнув зі звичного амплуа «історика дев’яностих», який вдало користується ненормативною лексикою, — і з Біблією під пахвою пустився на пошуки людини.

Циклічна проза, дев’ять історій… Їх можна читати як оповідання або як роман і тринадцять віршів, що їх автор називає уточненнями і доповненнями до характерів персонажів. Журналіст Матвій, наречений Іван, емігрант Боб, підліток Ромео, спортсмен Марат, підприємець Юра, майстер цеху Маріо, художник Лука та власник кав’ярень Фома пов’язані ненав’язливим сюжетом і розмовами про найзначніші речі у світі.

Підпільна Месопотамія, колиска цивілізації, — це насправді тісний світ, у якому від дитсадка до кладовища — три кроки, і якщо ти народився в Месопотамії, то тут ти і помреш. І ті три кроки — це лише школа, перукарня та лікарня, це лише невеличкий бізнес, вуличні розбірки з конкурентами та схованки. У цьому тісному світі жінки з довгим, як річки Месопотамії, волоссям приносять з собою солодкий аромат і сидять на запраних солоних простирадлах, охороняють сон і зникають, і важко зрозуміти, хто вони — робітниці швейних фабрик чи повії.

Незмінними для творчості Жадана залишаються дві речі: по-перше, він пише портрет рідного Харкова. А по-друге, флануючи Месопотамією, сенс можна віднайти лише в любові.

Привертає увагу чудовий дизайн книжки та гарні ілюстрації Марії Фої.

 

Сергій Плохій. Брама Європи

У Гарварді, де викладає автор «Брами Європи» Сергій Плохій, його називають Михайлом Грушевським. Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота аж до подій на Сході України сьогодні.

Книжка розрахована на широке коло шанувальників друкованого слова: її можна і треба читати не тільки тим, чиї роки ще не сягнули позначки похилого віку, а й літнім людям, які через вічне переписування минувшини могли заплутатися у власній історії як у просторово-часовому континуумі.

Історик розповідає про те, як створювалася наша країна, як боролася за право бути незалежною, проходила крізь часи кріпацтва, комуністичного терору, Голодомору і Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

Щоправда, у книзі подекуди впадають в око стилістичні огріхи, але ця незначна прикрість аж ніяк не перекреслює важливість появи такого видання. «Брама Європи» — це дійсно вагома книга на актуальну тему, справжній must read для кожного українця.

 

Кейт Феррацці. Ніколи не їжте наодинці

У цій оповіді привертає увагу перш за все історія життя її автора. Син сталевара та прибиральниці з маленького містечка проклав собі спершу шлях до Єльського та Гарвардського університетів, а потім і до вищих керівних посад. У книжці «Ніколи не їжте наодинці» він ділиться своїм досвідом на прикладі реальних історій. Головна думка Феррацці полягає в тому, що успішний бізнесмен завжди використовує силу стосунків. 

Залишається питання: Феррацці і справді досяг професійної висоти лише завдяки своїм комунікативним навичкам чи це лише бонус до набору якостей з наполегливості, працелюбності, ерудиції? Звісно, якості — на першому місці. Але автор відштовхується від напрацьованої бази і йде вглиб, розповідаючи, як завдяки іншим людям допомогти своєму бізнесу, а отже, і собі. Він наводить приклади і дає практичні поради, як опанувати мистецтво комунікації.

Власне, якщо у вас труднощі зі спілкуванням або ж ваша справа з якихось невідомих причин стоїть на місці — читайте книжку Феррацці. Якщо ж ви і без того розумієте, як використовувати час обіду, то йдіть «обідати».